Odstraszacze czy pułapki żywołowne — która metoda jest skuteczniejsza

Odstraszacze czy pułapki żywołowne — która metoda jest skuteczniejsza

Właściciele prywatnych domów z ogrodem i posesji, na których hodują swoje zwierzęta, niejednokrotnie zmagają się z wizytami nieproszonych gości. Taki intruz potrafi przysporzyć mnóstwo problemów i narobić dużych szkód. Wiele osób zastanawia się, która metoda okazuje się skuteczniejsza – zastosowanie odstraszacza dźwiękowego, chemicznego, czy może żywołapki.

Jednak sposób na pozbycie się niechcianego towarzystwa jest uzależniony od jego rodzaju. W zależności od tego, czy jest konieczność pozbycia się ptaków wyjadających owoce z drzew, czy ryjących kretów, czy może lisów czyhających na kury, należy dostosować typ odstraszacza lub pułapki żywołownej pozwalającej raz na zawsze pozbyć się intruza.

Co skutecznie odstrasza ptaki

Jeżeli trzeba uporać się z pojedynczymi osobnikami ptaków na balkonie lub na tarasie, wystarczy umieścić podobiznę kruka lub sowy. Jeżeli to nie pomoże, wówczas warto zamontować odstraszacz ultradźwiękowy. W sprzedaży można znaleźć wiele tego typu produktów do montażu zarówno na balkonie, tarasie, werandzie, jak i w ogrodzie lub w dowolnym miejscu, gdzie przylatują skrzydlaci intruzi. Dobrym pomysłem okazuje się także postawienie stracha na wróble, jeśli trzeba uporać się z ptakami odwiedzającymi sad, warzywnik lub ogród. Tu każda z tych trzech metod może okazać się skuteczna.

Skuteczny odstraszacz gryzoni i innych ssaków – czyli jaki wybrać?

Natomiast, aby pozbyć się gryzoni, a także drapieżników takich jak: lisy, kuny, łasice, można zastosować kilka metod. Każda z nich w pewien sposób okazuje się skuteczna. Jedną z nich okazują się środki chemiczne. Wystarczy rozpylić sprayem w miejscach odwiedzanych przez intruzów. Dostępne są także żele, których niewielka ilość na tackach umieszczonych na posesji zniechęci nieproszonych gości do odwiedzin. Nawet obce koty i psy nie wejdą na teren. Zapach tego typu produktów jest identyfikowany przez zwierzęta jako zagrożenie.

Szczury i myszy można wytruć lub złapać do specjalnych metalowych klatek, a następnie wywieźć do lasu. Taka pułapka żywołowna nie wyrządzi krzywdy żadnemu zwierzęciu, a właściciele posesji będą mieć czyste sumienie. Jednak warto pamiętać o tym, że tego typu żywołapka sprawdzi się w przypadku małej ilości intruzów. Jeżeli trzeba pozbyć się kilkunastu lub kilkudziesięciu szczurów, myszy, kretów, ryjówek lub innych nieprzyjaciół z posesji, wówczas najlepszym sposobem będą preparaty chemiczne.

Na pozbycie się dużej ilości gryzoni skuteczną metodą okazuje się także montaż odstraszacza ultradźwiękowego na terenie posesji. Gryzonie to stworzenia o bardzo czułym słuchu, a dźwięki wydobywające się z urządzeń zamontowanych na posesji traktują, jako zagrożenie. Urządzenie ultradźwiękowe idealnie sprawdzi się również w przypadku lisów, kun, bobrów, borsuków i innych drapieżników czyhających, aby zadomowić się na posesji. Reasumując, zarówno odstraszacze dźwiękowe, chemiczne, jak i pułapki żywołowne okazują się skutecznymi metodami na pozbycie się nieproszonych gości na posesji. Wystarczy dostosować je do rodzaju intruzów oraz ich ilości.

do góry
Shop is in view mode
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium