Odstraszanie zwierząt i gryzoni – przegląd dostępnych opcji

Odstraszanie zwierząt i gryzoni – przegląd dostępnych opcji

Pomimo sympatii, którą budzą te zwierzęta, nie sposób zaprzeczyć, że bywają uciążliwe. Mowa tutaj o gryzoniach buszujących w zapasach w piwnicy czy na strychu, a niekiedy również w samochodzie. Mogą być to myszy, szczury, kuny czy inne gatunki nieproszonych gości. Na szczęście można zniechęcić je do wizyt odstraszaczami lub nastawić humanitarne pułapki. Jakie mamy dostępne na rynku rozwiązania?

Rodzaje odstraszaczy gryzoni

Wiele produktów, które można dziś kupić w odpowiednich sklepach, ma za zadanie nie uśmiercić, a jedynie odstraszyć zwierzę. Celem użycia preparatu czy narzędzia będzie zniechęcenie go do żerowania lub innych szkód. Świetnie sprawdza się w tej roli odstraszacz gryzoni. Może być chemiczny albo ultradźwiękowy i w zależności od wykorzystywanego w nim bodźca będzie inaczej wpływać na intruza. Jeśli chodzi o wersję ultradźwiękową, może mieć różne gabaryty, poziom działania oraz zasięg. Klienci kupują opcje zwykłe, podwójne lub potrójne, jak również wodoodporne oraz wzmocnione.

Do popularnych wersji zalicza się odstraszacz na myszy oraz inne nieduże gryzonie. Emituje zmienne ultradźwięki, które oddziałują na układ nerwowy gryzoni. Wyróżnia je cicha praca, dzięki czemu można je stosować wewnątrz pomieszczeń.

Skuteczne odstraszacze chemiczne

Kolejna grupa produktów zniechęcających zwierzęta do bytowania na cudzym terenie to odpowiedniki chemiczne. Cechuje je intensywny, charakterystyczny zapach, którego gryzonie nie znoszą. Kiedy go wyczuwają, nie mogą spokojnie żerować, w rezultacie rezygnują z podkradania żywności lub gryzienia przewodów. Osoby zmotoryzowane mogą zdecydować się na odstraszacz kun do samochodu. Niektóre z tego typu artykułów przypominają kształtem saszetki zapachowe, a wydzielana przez nie woń nie należy do przyjemnych. Między innymi, może kojarzyć się z zapachem psa.

Posiadacze domów odwiedzanych przez czworonożnych intruzów wybierają warianty przeznaczone do wnętrz, które są zamieszkiwane. W tego rodzaju preparatach można znaleźć m.in. geraniol, związek naturalnie występujący w olejkach eterycznych.

Odstraszacze chemiczne są miłe dla ludzkiego nosa, a zarazem przykre dla gryzoni. W krótkim czasie skłaniają je do przeniesienia się w inne rejony.

Metalowe pułapki na zwierzęta

Niekiedy gryzoń nie daje się tak łatwo przepędzić. Do ciągłych powrotów może popychać go głód bądź chęć wykarmienia potomstwa. Czasami też bywa odporny czy mało wrażliwy na dźwięki lub preparaty odstraszające. Właścicielowi domu, działki albo samochodu pozostaje wtedy jeszcze jedno rozwiązanie – odpowiedni model pułapki na zwierzęta. Wystarczy jedynie dobrać wariant do niechcianego gościa, czyli niewielki dla gryzonia oraz większy dla kuny, bobra czy lisa, a następnie umieścić go w punkcie, do którego przychodzi. Później trzeba jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Po schwytaniu intruza można przewieźć go do innego obszaru, aby tam wypuścić.

Z metalowych pułapek korzystają przeróżne osoby. Poza gospodarzami, którzy chcą się pozbyć gryzoni bez szkody dla tych ostatnich, sięgają po nie m.in. wolontariusze prozwierzęcych fundacji. Żywołapka może być przeznaczona dla bezdomnego kota, którego zauważono na osiedlu, albo dla dzikiego zwierzęcia. Ma liczne zastosowania.

Warto zaglądać do naszego sklepu, gdyż pojawiają się w nim kolejne warianty pułapek oraz odstraszaczy. Umożliwiają bezbolesne dla zwierzaka pozbycie się go z terenu, w którym nie jest mile widziany. To najlepsze rozwiązanie, humanitarne, proste oraz stosunkowo szybkie.

do góry
Shop is in view mode
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium