Rodzaje odstraszaczy dźwiękowych na zwierzęta

Rodzaje odstraszaczy dźwiękowych na zwierzęta

Humanitarne wypłaszanie zwierząt z własnego domu czy podwórka to nie tylko opcja, ale wręcz konieczność dla wszystkich właścicieli gospodarstw domowych. Trutki czy pułapki zabijające są oczywiście skuteczne, lecz nie popierają ich osoby, które uważają, że każdemu zwierzęciu należy się prawo do życia. Poza tym zabijanie zwierząt łączy się z koniecznością usuwania ich ciał z posesji – a to już coś dla osób o mocnych nerwach. Dużo lepszym wyborem są elektroniczne ultradźwiękowe odstraszacze dla zwierząt.

Dlaczego trzeba się pozbywać intruzów z podwórka?

Najlepiej pozbywać się intruzów z podwórka lub domu już wtedy, gdy zaobserwuje się ich pojedyncze sztuki. Tam, gdzie pojawia się jedna mysz, szczur, kuna czy kret, możemy być pewni, że za chwilę będzie ich całe stado – bo zwierzęta te szybko rozmnażają się w sprzyjających warunkach. Nawet pomimo zachowywania czystości w domu, w miejscu składowania śmieci i na podwórku, zimą i tak próbują przedostawać się do domostw, bo po prostu poszukują ciepłego i bezpiecznego miejsca. Bardzo często dokonują zniszczeń – gryzą, dziurawią worki ze zbożem i paszami, roznoszą śmieci po podwórku, a nawet uszkadzają ściany czy inne składowane przedmioty. Poza tym zostawiają mnóstwo odchodów, które są potencjalnym źródłem zagrożenia epidemiologicznego. Nie ulega więc wątpliwości, że szkodniki należy wypłaszać, aby wynosiły się jak najdalej od domostw i żyły tam, gdzie nie zawadzają nikomu – na polach i łąkach.

Jakie są metody odstraszania?

Humanitarne pozbywanie się intruzów z podwórka polega na zniechęcaniu ich do przebywania tam. Powszechnie stosuje się zatem odstraszacze dźwiękowe, które emitują hałasy, jakich zwierzęta danego rodzaju nie znoszą, lub chemiczne – te zwykle generują odstraszające je zapachy. Przewagą odstraszaczy dźwiękowych nad chemicznymi jest to, że nie są one toksyczne dla ludzi czy zwierząt domowych i nie trzeba pamiętać o ich systematycznym aplikowaniu w określone miejsca – wystarczy ustawić odstraszacz w miejscu, gdzie widuje się zwierzęta i włączyć go do prądu lub zaopatrzyć je w baterie. Te urządzenia można stosować wspomagająco jako sposób na uciążliwe szkodniki poza opryskami chemicznymi. Jaki odstraszacz dźwiękowy wybrać? Wiele zależy od tego jakich zwierząt chcesz się pozbyć i skąd.

Rodzaje odstraszaczów dźwiękowych na zwierzęta

Jakie są rodzaje odstraszaczów dźwiękowych? W zależności od źródła zasilania, odstraszacze można podzielić na te zasilane z sieci elektrycznej prądem o niewielkim natężeniu lub bateryjnie. Urządzenia z bateriami są dobrym wyborem, gdy chcesz odstraszać zwierzęta w miejscu pozbawionym dostępu do energii elektrycznej – w szopie, stodole czy innym miejscu.

Odstraszacze można też podzielić na te do użytku domowego lub zewnętrznego. Te podwórkowe zwykle są dużo mocniejsze, gdyż obejmują swoim zasięgiem większe terytorium, oraz posiadają wodoszczelną obudowę chroniąca przed deszczem. Modele wibracyjne z kolei wbijane w ziemię odstraszają krety – poza ultradźwiękami o częstotliwościach nielubianych przez te gryzonie emitują też odstraszające wibracje, które zniechęcają krety i nornice. Odstraszacze wybiera się też w zależności od tego, jakie zwierzęta chcesz wypłoszyć. Inne częstotliwości będą emitowały te na kuny i lisy oraz inne zwierzęta dzikie, inne na ptactwo, a inne na pająki, muchy i komary – gdyż każde z tych zwierząt ma nieco inny układ nerwowy. Czytając dokładnie specyfikację każdego urządzenia, z łatwością dopasujesz to najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom.

do góry
Shop is in view mode
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium